1 דקות קריאה

עיצוב חדר ילדים ובכלל - עיצוב חדר ילדים לשניים הוא מרכיב חשוב ביצירת בית פונקציונלי ונוח. הוא דורש יצירתיות רבה בגלל הצורך במקסום חלל שיש בו שלל פונקציות. בנוסף, קיים צורך ליצור עבור כל ילד את המרחב האישי שלו שיעניק לו את הפרטיות הדרושה. לכן, לפני שתכניסי את ילדייך יחד לחדר, חשוב שתקדישי זמן למחשבה על אופן תכנון החדר ומה יהיו כללי היסוד שלו. בואי גלי את הפתרונות היצירתיים שלי לחדר אחד שבו מתגוררים שני אחים וכיצד אפשר למקסם אותו.

חלוקת מיטות בעיצוב חדר ילדים לשניים

2 מיטות יחיד - כשמדובר בחדר סטנדרטי בגודלו, הצבה של 2 מיטות יחיד סטנדרטיות זו לצד זו בקירות מקבילים היא אפשרות נהדרת. היא מאפשרת תחימה של כל קיר עבור כל ילד ובכך ליצור עבורו פרטיות.

מיטת יחיד ומיטת מעבר או מיטה מתארכת - אם אחד מהילדים בחדר הוא בין שנה וחצי עד שלוש, מיטת יחיד ומיטת מעבר או לסירוגין, מיטת יחיד ומיטה מתארכת יכולים לחסוך מקום יקר. מיטת מעבר יכולה לחסוך כ-70 ס"מ ! זה משמעותי מאד בחדר סטנדרטי ויכול לפתוח את המרחב עבור שימושים אחרים. אפשרות נוספת היא לרכוש מיטה מתארכת שגדלה יחד עם ילדיכם וגם היא בשלבים הראשונים תהיה שימושית ותפנה מקום רב (כדוגמת מיטת MINNEN של איקאה). 

מיטת קומותיים - ילדים קטנים אוהבים לטפס על סולמות, להסתכל על הכל מלמעלה ולהרגיש גדולים. מיטת קומותיים היא פתרון נפלא ומדליק שגם חוסך מקום בעיצוב חדר ילדים לשניים כי היא גם מנצלת את הגובה של החדר וגם ומפנה שטח רצפה.  

מיטת קומותיים לניצול החלל בחדר ילדים לשניים. 


הגדרת שני אזורים פרטיים בחדר אחד

וילון או כילת תקרה

אם החלטת להציב 2 מיטות בחדר - הוסיפי וילון או כילת תקרה דקורטיבית לכל מיטה כדי ליצור פרטיות ומרחב אישי עבור כל ילד. אם בחרת להציב בחדר מיטת קומותיים - תוכלי לחפות את המיטה התחתונה בווילון כדי ליצור פרטיות או לתלות על התקרה מעל המיטה העליונה מסילה ובכך ליצור פינה אישית עבור הילד שישן למעלה.

כילת תקרה דקורטיבית ליצירת פרטיות בעיצוב חדר ילדים לשניים. מתוך פרויקט החדר בו הקסם קורה

שימוש בצבעים שונים לכל אזור

השתמשי בצבעים שונים לכל אזור בחדר כדי לחלק את החלל ויזואלית. חלוקה כזו של החדר יכולה לעבוד מצוין אם לכל מיטה ולכל ילד יהיה את האזור שלו עם הצבע שלו. איך תעשי את זה?

על ידי קירות מודגשים - צבעי שני קירות מנוגדים בצבעים שונים ואת שני הקירות האחרים השאירי בצבע לבן. מומלץ לצבוע את הקירות בהם מוצבות המיטות.

על ידי ריהוט צבעוני: במקום לצבוע את הקירות, השתמשי ברהיטים בשתי פלטות צבעים שונות משני צידי החדר. למשל, עבור חדר לבן ובת – מיטה אחת בצבע תכלת ומיטה אחת בצבע ורוד. אפשר להשלים את המראה עם אקססוריז בגוונים תואמים.

ריהוט בצבעים שונים בעיצוב חדר ילדים לשניים. מקור: sadecor.co.za


שימוש באמנות ואוספים בעיצוב חדר ילדים לשניים

תני להם להציג מאחורי כל מיטה את האביזרים או האוספים הייחודיים שלהם. הוא אוהב דינוזאורים? שלבי צבע קיר פלוס תמונות דינוזאורים בצד שלו. היא אוהבת פיות? שלבי את בובות הפיות שלה יחד עם כילה בצבע ורוד.

אמנות לפי הטעם האישי של הילד-בעיצוב חדר ילדים לשניים. מתוך פרויקט: דירה שמחה ומטריפה חדר גיבורי העל 


אם אפשרי שחדר השינה של הילדים יהיה רק עבור שינה – אני ממליצה להשאירו כך. להמעיט בכמה שיותר חפצים וליצור מרחב מרגיע ושקט שאפשר למצוא בו שלווה ולישון בלי כל הפרעה. בבתים בהם הדבר אינו אפשרי ויש צורך לשלב אחסון ופינות לימוד ויצירה אני מציעה את הרעיונות הבאים:


צרי עבורם אזור לימודים או יצירה משלהם

בכל הנוגע לזמן לימוד או קריאה, חשוב ליצור עבור הילדים אזור שקט ורגוע בו יוכלו להתרכז.  לא משנה אם החדר קטן או גדול, רצוי שיהיו עבור הילדים שני שולחנות או כיסאות נפרדים. אפשר ליצור גם שולחן כתיבה ארוך בהתאמה אישית, עם שני שרפרפים או כסאות נפרדים אך חשוב שכל ילד ירגיש שיש לו מרחב משלו ללמוד בו.

שולחן כתיבה ארוך ומחולק עבור כל ילד בחדר ילדים לשניים. מקור: themasseyspot

אחסון סגור ואחסון פתוח

אני לא מבטיחה לכם שהילדים ישחקו בחדר כי רובם אוהבים לשחק בסלון :)  אבל בדבר אחד אני בטוחה, רק כי ניסיתי וזה עבד לי – אם החדר יהיה מסודר ולא עמוס בעודף משחקים יהיו לכם כמה רגעים נכבדים של שקט. הקפידו להשאיר רק את המשחקים שהילדים אוהבים ושמתאימים לגיל שלהם. את המשחקים מיינו לאחסון סגור ואחסון פתוח. באחסון הסגור (ארון סגור) אחסנו משחקים במקום גבוה ולא נגיש. האחסון הפתוח הוא זה שיישאר עבורם נגיש (כוורת , מדפים סלסלות אחסון). בחרו כמה משחקים ומיינו אותם לפי קטגוריה. כל קטגורית משחקים תקבל קופסא משלה (למשל: מכוניות בקופסא, רכבות בקופסא, מגנטים, דינוזאורים וכ"ו). מידיי שבועיים החליפו את תכולת האחסון הפתוח וכך תגוונו ותיצרו עבורם עניין. בעיצוב חדר ילדים לשניים אפשר להחליט יחד עם הילדים היכן נמצא האחסון הפרטי של כל ילד והיכן האחסון המשותף.

ואם בכל זאת עדיין חסר לך מקום עבור אחסון תוכלי לאחסן בסטייל את משחקי הילדים בסלון .

אחסון פתוח בחדר ילדים לשניים. מתוך פרויקט: החדר שבו יוצרים, משחקים ומפליגים בדמיון


שימוש באחד או יותר מהרעיונות האלה בעיצוב חדר ילדים לשניים יאפשרו לך להעניק לכל ילד את הפינה הייחודית והפרטית שלו וגם לעזור לאחים להתחבר, ללמוד לשתף ולהתפשר.מחקרים מראים שהסביבה משחקת תפקיד עצום בפיתוח האישיות אצל ילדים. לכן, חשוב ליצור עבורם סביבה שאכן תפתח אותם ותיתן להם מענה לצרכים שלהם.


חייבת גם ליצור חדר כזה ועדיין יש לך שאלות? כתבי לי בתגובות ואשתדל לעזור.

מתקשה להוציא את הרעיונות לפועל? מזמינה אותך לפגוש אותי בפגישת ייעוץ ממוקדת


הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.